Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Tak asi rano pride este na letisko zopar ludi, ktori zistia ze ten let zrusili. By si to uz riesil operativne na mieste na prepazke, kedze nenapisu na tabuli CANCELLED a robte si co chcete. Niekto by tam bol, ale teda super, ze ti dali pekne priamy let.

0 Citovat

Naštěstí na přepážce byla ochotná a schopná slečna, takže mi bez řečí přebookovala let. Místo routingu Ams-Lhr-Mia-Lim letím zítra s KLM přímo do Limy. Nebýt zrovna na letišti, kde měli BA otevřenou přepážku, tak mám smůlu.

PS 600 eur by zdaleka nekompenzovalo ztráty. Trek byl v této cenové relaci. Přidejte místní letenky, hotely .. To by mi nikdo neproplatil, že?

0 Citovat

Tak vypadá to klasicky na kompenzaci, pokud to byl long-haul tak až €600 na osobu. Mrkni na http://cestujlevne.com/mam-delat-pripad ... seni-letu/

0 Citovat

Mne prišla tá istá SMS, ale ja som sa rozhodol necestovať. Vie mi niekto poradiť, či tam je možnosť na refundáciu celej letenky? V BA mi nikto nedvíha telefon ani v cestovnej agentúre (kde som kupoval letenku) už nemajú otvorené - poslal som im mail.

Ďakujem za info, radu smiley

0 Citovat

Zvedli mi telefon po půl hodině a to jsem měl štěstí, pracovní doba jim končí v osm. Ale nevyřešil to, poslal mě k přepážce, kde stojí další nešťastníci.

0 Citovat

Právě jsem přistál v AMS a přišla mi sms, že ranní let byl zrušen. Teď už se asi nikam nedovolám. Co teď?

0 Citovat

No nevim kolik ted stoji prevod ale urcite je levejsi si je koupit kdyz davaji 3x bonus.. smiley Pripadne pokud nekdo nejake navic ma, tak si ho pripoj do household accountu, muzes ty mile pouzit a nemusis platit za transfer smiley

0 Citovat

Nemate nekdo u BA Executive clubu nejake aviosy, mezi 2200-4400 body co vite, ze nevyuzijete? Pokud ano, tak se ozvete pres SZ pokud se jich chcete zbavit a mohli by jsme se na necem domluvit.
Diky

0 Citovat

Přesně tak, kecy o tom, jak si to vyžádal tlak pasažéru jsou k smíchu a prostě za cenu letenky u standardní aerolinky člověk očekává, že dostane minimálně napít a to jídlo si prostě brát nemusí, když nevyhovuje. Ono na každým letišti není supermarket, kor když je třeba člověk v tranzitu.

0 Citovat

Nic pozitivního na tom teda nevidím. Letenky díky tomu levnější nebudou. Pokud by některá letecká společnost šla cestou kvalitního výběru a normálních nebo dotovaných cen (jako třeba Student Agency), mohlo by to mít úspěch. Ale z jejich pohledu je to rozumné řešení, o klienty kvůli tomu nepřijdou, tak co.

0 Citovat

a hlavne SPAR a Billa na letiskach to istia smiley Jedine co by malo byt vseobecne povinne na palube a zdarma je voda. Ale to by zase dutyfree shopy s 3 eurovymi politrovkami na niektorych letiskach asi nezarobili

0 Citovat

lowcosty nas na to davno pripravili smiley a vzdy lepsie letiet hladoletom, ako platit ceny za letenky ako napr. pred 10 rokmi smiley

0 Citovat

http://ekonomika.idnes.cz/dalsi-hladole ... oprava_suj

0 Citovat

Ahoj, měl bych ještě dotaz ohledně mojeho letu. letím s british airways ale letenky jsem kupoval přčez jiný portál a chtěl bych vědět co se týká check in tak na jaké stránce bych ho měl dělat ? Dál bych se zeptal jelikož letim trasu Praha-Londyn-Los Angeles tak bych chtěl vědět jestli přez check in si zarezervuji oba lety jak z prahy do londyna tak z londýna do LA ? (letím po prvé v životě opravdu nevím jak to chodí) smiley děkuji za pomoc

0 Citovat

Super to bylo tak před 6-ti lety - dolar za 17. To jsem si přivezl z USA i 13 párů bot na jednu návštěvu a tolik oblečení, že jsem si musel koupit i nový kufr abych to měl kam dát. Ale ani to nestačilo a tak jsem zpáteční cestu absolvoval ve vysokých kožených botách na motorku, které se opravdu už nikam jinam nevešly...dodnes vzpomínám a většinu stále nosím.

0 Citovat

Vseobecne su tam lepsie ceny handier a obuvi (aj ked to uz take terno ako 10 rokov dozadu nie je), ale hlavne aj iny sortiment

0 Citovat

Co si bereš do kufru? Především oblečení.

0 Citovat

do ameriky sa chodi bez kufru, tam nakupis veci aj kufor smiley

Tak docela me zajima proc jezdit nakupovat do ameriky - co se tam da nakupovat za věci smiley

0 Citovat

do ameriky sa chodi bez kufru, tam nakupis veci aj kufor smiley

0 Citovat

super moc děkuji za rychlé odpovědi smiley, věřím tomu že se ještě ozvu smiley .
A co se týká stránek british airways tak bych si to tam rád prostudoval ale bohužel nejsem takovej angličtinář abych si vše přeložil "vím že je asi zvláštní že jedu do USA a neumím pořádně anglicky" ale ja tam jedu za svím snem a vždycky se dá domluvit rukama nohama smiley smiley
-jo ještě bych se zeptal znáte nějakou stránku na koupi kufru ? (nějakej dobrej za rozumnou cenu ) smiley

0 Citovat

Jedno odbavené zavazadlo 90cm x 75cm x 43cm (23 kg), jedno příruční klasického rozměru 55 cm x 45 cm x 22cm (většinou do 8 kg). Vybrat sedadla by měla jít na webu BA v sekci Manage my booking (píší, že při přihlášení zjistíte, zda zdarma nebo za poplatek). Pokud budou chtít něco zaplatit, vykašlal bych se na to - 23 hodin před odletem lze udělat elektronický check in a tam se dají vybrat zdarma (eventuálně 2 hodiny před odletem na letišti v Praze na přepážce - pravděpodobně půjde odbavení i na let do LAX).

0 Citovat

tu si mozes prestudovat nieco o batozine, mal by si mat aj v manage my booking info, kolko toho mozes mat:
http://www.britishairways.com/en-cz/inf ... allowances
predpokladam ze letis economy, takze mozes mat jednu vacsiu prirucnu (ruksak, klasicky leitadlovy kufrik), jednu mensiu (napr. kabelka, brasna na notebook) + do podpalubia 23kg (napr. kufor)
Sedadla cez online checkin 24 hodin pred odletom, alebo priamo na prepazke v Prahe. Myslim, ze sa daju aj doplatit vopred, ale za tie peniaze to nestoji. Ste len dvaja, tak na 99% nebude problem vas posadit spolu.

0 Citovat

Ahoj,
mám na vás dotaz s mojí přítelkyní letím vůbec po prvé v životě letadlem a to trasa Praha-Heatrow-LA(LAX)
co jsem si tak četl tak nám určitě 3 hod. bude na přestup v londýně stačit. smiley
-co bych potřeboval vědět je dotaz ohledně zavazadel vůbec nevím jaké rozměry a váhu mohou mít.
-pak co se týká sedadel tak jelikož jsme dva tak by jsme chtěly sedět vedele sebe jak na cestě praha-heatrow taky heatrow-LAX co proto musím udělat ?
(oba lety mam přez BA)

moc vám děkuji za pomoc smiley

0 Citovat

Tak to je dobre vedet, ja vim ze byvalo 100% 90min na vsech prestupech na transatlanticke lety - ale platilo to v dobe, kdy byla na US bound letech zvysena securita & a clovek musel pokecat pred letadlem s urednikem - pride mi ze uz sem to nezazil docela dlouho..

0 Citovat

No terminaly zatim nevidim, jeste jsem letenku nekoupila... Praha - heatrow - New York JFK... vidim tam na prestup jen hodinu deset minut, tak se mi to moc nezda

0